Madár bemutató
Madárakol bemutató Vizkert Andrással
Madarak és fák napja témahetünk mai programján Vizkert András, az Esztergomi Madárakol Természetvédelmi Egyesület vezetője látogatott el óvodásainkhoz. A madárbarát udvarunk hűsében ismerkedhettek a gyerekek a sárgarigóval, kakukkal, szalakótával és egyéb fajokkal igaz,csak preparátumok szemléltetésével, miközben a cinegék,rozsdafarkúak, örvös galambok, fekete rigók, szarkák a valóságban is megmutatták magukat. Megfigyelhették a gyerekek az udvaron a mozgásukat, fészek rakási szokásaikat , hangjukat, éneküket, fiókáiknak hogyan gyűjtenek élelmet,hogyan isznak az itatóból.
Köszönjük az érdekes bemutatót!


